Данія будує огорожу на кордоні з Німетчиною
514Данія розпочала будівництво 70-кілометрового паркану з сітки уздовж кордону з Німеччиною, щоб контролювати міграцію дикого кабана.
Є побоювання, що африканська чума свиней, виявлена у двох мертвих кабанів у Бельгії, може загрожувати величезною свинарській промисловості Данії.
Якщо хвороба пошириться, це може поставити під загрозу майже 1,7 млрд доларів (1,3 млрд фунтів) експорту свинини з Данії.
Але деякі опоненти задаються питанням, наскільки ефективним буде секційний паркан за 12 мільйонів доларів. Аналогічні огорожі з сітки можно побачити у на сайті вітчизняних виробників https://zsk.kiev.ua/
Африканська чума свиней нешкідлива для людини, але може переноситися як дикими, так і домашніми свинями. Зазвичай це призводить до летального результату протягом декількох днів, і немає ніякого лікування і вакцини.
А Данія виробляє близько 28 мільйонів свиней в рік. Промисловість оцінюється в 30 мільярдів датських крон (4,6 мільярда доларів, 3,5 мільярда фунтів).
Якби стався спалах африканської чуми свиней, «експорт в країни, що не входять в ЄС, довелося б припинити», заявив уряд.
Міністр навколишнього середовища і продовольства Якоб Еллеманн-Йенсен заявив, що уряд має намір «зробити все можливе, щоб африканська чума не потрапила в Данію. І тепер ми нарешті можемо приступити до будівництва нашого паркану для диких кабанів ».
Після завершення в кінці цього року, огорожа кордону буде:
1,5 м (5 футів) у висоту і глибиною не менше 50 см (1,6 фути), щоб не заритисяМати близько 20 прогалин в пунктах перетину кордону та на водних шляхахМати принаймні одні ворота на кожен кілометр, щоб люди могли перелізти через них. Мають квадратні отвори 20 см (8 дюймів) через кожні 100 м для переміщення дрібних тварин.
Данія також послаблює обмеження на полювання, «дозволяючи полювання на кабанів цілодобово» і збільшуючи штрафи за перевезення худоби, яка не була належним чином продезінфікована. Такі мисливські заходи були також введені в інших країнах, таких як Франція і Польща.
Критики кажуть, що будівництво паркану з сітки носить політичний характер, тому можна побачити, що чиновники вживають заходів, а не практичне рішення.
Вони вказують на великі пропуски на дорогах, необхідні для шенгенської зони з відкритим кордоном Європи, а також на популяції дикого кабана, які живуть біля води - і можуть плавати з однієї країни в іншу.
Є також екологічні побоювання з приводу впливу на інших тварин.
Але один випадок на одній фермі може призвести до вибракування всієї худоби, щоб контролювати його поширення.
Це сталося в Литві, яка була вражена цією хворобою в 2014 році і з тих пір її стримує.
«Найперша спалах, це була ферма з приблизно 20 000 свиней - нам довелося вбити всіх тварин», - сказав він.
«Вони не звикли вбивати здорових тварин ... це дуже сумна подія», - сказав він.