Дезинфо.нет: телепорт в мир девушек, приколов, шуток и юмора.
Гламурный развлекательный блог. Девушки любят, мужики одобряют.

МФО проти банків. Чого чекати в майбутньому?

413

Тенденція така, що останнім часом з кредитування населення в лідери стрімко виходять мікрофінансові організації, а банки, якщо і видають кредити, то занадто обмеженому колу своїх клієнтів. Потрапити в таке коло досить складно. Пов'язано це з пандемією COVID-19, карантином, світовою кризою, зниженням заробітної плати, втратою громадянами робочих місць і ще дуже багато факторів, які можуть впливати на видачу кредитів банками. Але водночас така ситуація досить прийнятна для мікрофінансових компаній. Чим гірше люди живуть, чим менше у них грошей, тим більше кредитів і на велику суму вони можуть видати населенню. При цьому, звичайно ж, МФО себе позиціонують помічниками в складній ситуації. Але це далеко не так.

Трохи відходимо від теми. Так що ж буде в майбутньому на ринку кредитування? МФО стрімко виходять в лідери і в підсумку таки вийдуть. А ось банки скоротять видачу кредитів, бо платоспроможних клієнтів стає все менше і менше. За останні 2 роки банки значно урізали кредитні ліміти, а для багатьох клієнтів їх повністю обнулили.

МФО проти банків. Чого чекати в майбутньому?

Хто буде хорошим клієнтом для банку?​

Звичайно ж, для будь-якого банку найкращий клієнт той, який платить. Кредитувати клієнта, який не може сплатити послуги банку останньому зовсім не цікаво. Чим частіше клієнт користується кредитними коштами і оплачує відсотки по кредиту, тим краще. Але це у випадку, якщо клієнт платить. А якщо не платить і входить в прострочення, то такий клієнт банку не цікавий, адже витрати на так зване "стягнення" перевищують прибуток, який банк отримає від такого клієнта. І тепер ми плавно підійшли до другого питання:

Хто найкращий клієнт для МФО?

​А ось для мікрофінансової компанії якраз найбажаніший клієнт той, який або платить чітко в строк і постійно користується послугами, або ж той, який допускає незначні прострочення, але все одно виплачує, пролонгує і знову-знову оформляє кредити. На жаль, умови життя змушують українців оформляти кредити в нових МФО часто для того, щоб вижити, дотягнути до зарплати, зібрати дитину в школу або ж банально нагодувати його. Тут думки можуть розходитися. Хтось скаже, що потрібно шукати хорошу роботу, а не "жебракувати" по МФО. Інші підтримають і скажуть, а що людям робити, коли загнали в такі рамки, нічого іншого не залишається, як брати кредити в МФО. Може бути воно так... Але, оформляючи позику в мікрофінансової компанії людина, розуміючи всю складність ситуації, погоджується на кабальні умови, як під гіпнозом. Приблизно, як кролик йде до удава: начебто і розуміє, що для нього це закінчиться сумно, але вдіяти нічого не може.
Ось саме такі клієнти, яким діватися нікуди й потрібно шукати гроші, є кращими для МФО. А вже витребувати прострочену заборгованість в більшості випадків не складає труднощів, через те, що людину можна залякати і в підсумку їм найпростіше управляти. Що цікаво, після погроз і образ клієнт МФО продовжує оформляти нові кредити, забезпечуючи прибутком компанію і виплачуючи зарплату її співробітникам.

Так хто ж буде лідером кредитування?

​Відповісти однозначно на це питання складно. Можна сказати тільки одне: мікрофінансові організації і банки орієнтуються абсолютно на різну аудиторію. Перші - на менш забезпечені верстви населення, у яких ще можна щось забрати, що ще не забрали у них. А другі - банки - орієнтуються вже на більш платоспроможних людей, часто мають середній дохід або вище середнього.

Лідерами за кількістю кредитів і за обігом кредитних коштів, безумовно, будуть мікрофінансові компанії. Банки ж, найімовірніше, будуть продовжувати отримувати прибуток від некредитних банківських продуктів. Наприклад, послуги для" золотих "і" платинових" клієнтів. Але ж далеко не кожен обиватель знає, які умови пропонують банки для платинових клієнтів. Тому і думають помилково, що банки "виживають" за рахунок кредитування населення.

Главная Микс МФО проти банків. Чого чекати в майбутньому?