Дезинфо.нет: телепорт в мир девушек, приколов, шуток и юмора.
Гламурный развлекательный блог. Девушки любят, мужики одобряют.

Напівкумедна, та позитивна історія значка BMW

450

Напівкумедна, та позитивна історія значка BMWНе усі підприємства автомобільної промисловості відразу будувалися як виробники автомобілів. Одні розпочинали із запчастин, інші - з велосипедів і мотоциклів, треті - з авіаційних двигунів і перших літаків. Український інтернет-портал "Пабліш Україна" розповів нам повну історію походження емблеми БМВ

У кінці ХIХ - початку ХХ століття і аероплан, і автомобіль, і мотоцикл були в рівній мірі екзотичні і дорогі, а самі автомобілісти (автогонщики) користувалися не меншою славою, ніж авіатори. "Небо відіб'ється на капоті вашої машини" - рекламний слоган продавців автохімії. Але ж багато автомобілів дійсно "родом з неба": підприємства, що випускали їх, спочатку спеціалізувалися на авіаційних двигунах і агрегатах. Зрозуміло, про своє небесне походження ці марки не забувають: на емблемах обов'язково залишається або крило птаха, або силует літака, або просто клаптик синього неба.

Є марка, авіаційне походження якої ретельно замасковане, - BMW. Круг, розділений на чотири сектори, є не що інше, як пропелер, що обертається: спочатку компанія робила авіамотори.

Білі і сині ромби досі можна побачити на пляшках знаменитого баварського пива. Логотип вийшов простим і таким, що легко запам'ятовується, а синій, сірий і чорний досі є корпоративними кольорами концерну.

На виробництво мотоциклів і автомобілів BMW перейшов не по своїй волі. Після закінчення Першої світової війни фірма виявилася на порозі краху : за Версальським мирним договором німцям заборонили робити двигуни для літаків, а двигуни у той час були єдиною продукцією BMW.

Саме тому заводу довелося перепрофілюватися на випуск спочатку мотоциклетних двигунів, а потім і самих мотоциклів. У 1923 р. в продаж поступили перші мотоцикли R32, а в 1928 р. - і автомобілі британської марки Austin, виготовлені за ліцензією. Перші 100 "Остинов" випустили з правим кермом, але після купівлі заводів в Айзенахе BMW починає виробництво малолітражного автомобіля Dixi, адаптованого до німецьких умов. Виробництво автомобілів було поставлене на конвеєр, а цим тоді могла похвастати тільки компанія "Даймлер-Бенц". 15 000 автомобілів Dixi з правим кермом і стали першою власною моделлю марки BMW : з 16 листопада 1928 р. торгова марка Dixi була замінена на BMW.

Після Другої світової війни історія повторилася: з 1946 р. вже англійська авіаційна фірма "Бристоль" скопіювала і розгорнула виробництво моделі BMW - 327.

Зараз BMW - одна з найбільших автомобільних компаній по випуску легкових, спортивних автомобілів, автомобілів підвищеної прохідності і мотоциклів. З 1936 р., коли з конвеєра зійшов знаменитий 2-дверний і 2-місцевий BMW - 328, оснащений 6-циліндровим мотором і такий, що розгонився до 150 км/год, остаточно сформувався головний принцип BMW, що досі визначає концепцію нових моделей : "Автомобіль - для водія".

Основний же конкурент BMW, "Мерседес-бенц", наслідує принцип: "Автомобіль - для пасажирів", і обидві фірми йдуть своїм шляхом, доводячи, чий вибір був правильніший. Напевно, саме тому симпатії російських кримінальних структур отримав все-таки не "Мерседес", що лідирував на самому початку, а швидкісний БМВ - машина одинаків. Саме тому, по аналогії з абревіатурою БМП ("армійська бойова машина піхоти"), назва німецької марки в 90х стали розшифровувати по-іншому - "Бойова Машина Вимагача".

Фірмовий двоколірний знак BMW за усе ХХ століття не зазнав серйозних змін. Останнє ж, таке, що торкнулося тільки шрифту букв BMW, відноситься ще до 1963 р. Емблеми, що з'являлися на усіх мотоциклах і автомобілях компанії з цієї миті, ідентичні. Але окрім логотипу, у автомобілів BMW є і інша характерна особливість - радіаторні грати у вигляді двох чотирикутників, що округляють, що не змінилися за декілька десятиліть.

Такі грати, органічно вписані в контури витончених ліній усіх капотів престижних автомобілів BMW, вказують на винятковий статус власника машини ще здалека, що дозволяє усім іншим автовласникам встигнути вчасно розчистити дорогу.

Джерело: "Пабліш Україна" \ "Транспорт" : https://publish.com.ua/transport.html

Главная Микс Напівкумедна, та позитивна історія значка BMW