Дезинфо.нет: телепорт в мир девушек, приколов, шуток и юмора.
Гламурный развлекательный блог. Девушки любят, мужики одобряют.

Синій екран і інші помилки Windows. Причини і усунення

424

Синій екран смерті, або blue screen of death (BSOD) в Windows позначає несправність драйверів, або (рідше) несправність апаратної частини. Виникає здебільшого через зміни в конфігурації пристроїв комп'ютера, таких як установка нових компонентів, витяг старих комплектуючих, перевстановлення або видалення драйверів, зміна апаратних налаштувань функціонування пристроїв. Але при цьому ремонт комп'ютерів, за інформацією з сайту https://ant.sc/ua/ цілком може і не знадобитися, якщо ви можете визначити після чого сині екрани стали з'являтися - усунути проблему можна буде досить легко, відновивши потрібні параметри. Також синій екран може виникати при зміні налаштувань BIOS - і якщо в цьому випадку ви не пам'ятаєте, що було змінено, то краще за все в BIOS вибрати пункт "Load Setup Defaults", який змінить абсолютно всі налаштування на параметри за замовчуванням, які забезпечать максимальну сумісність обладнання та відсутність проблем.

Якщо ж проблема виявилася складніше, і причина виникнення критичної помилки, що приводить до синього екрану смерті, не може бути встановлена, то можна звузити коло пошуку за допомогою коду помилки, зазначених вище на кожному синьому екрані, і програми Bluescreenview. Код помилки має вигляд шістнадцятирічного числа 0хNNNNNN, де N може дорівнювати 0, 1 .. 8, 9, a, b, c, d, e, f. За допомогою цієї програми можливо дізнатися, з яким саме драйвером або процесом пов'язана помилка. Знаючи, наприклад, що помилка відбувається з драйвером мережевої карти материнської плати, насамперед перевстановити саме цей драйвер. Встановлювати драйвера найкраще з офіційного сайту виробника.

Синій екран і інші помилки Windows. Причини і усуненняБувають і унікальні випадки, коли бсоди вилітають часто, але помилки локалізуються в різних пристроях, безсистемно. У цьому випадку варто або оновити драйвера чіпсета материнської плати, або вже шукати апаратну поломку. В такому випадку операційна система не в змозі чітко визначити причину критичної помилки, і такий ремонт краще довірити професіоналу, який займається ремонтом плат на компонентному рівні.

Крім материнських плат, досить часто (за статистикою ремонтів ) можуть виходити з ладу відеокарти, особливо потужні ігрові та рендерінговие відеокарти. Поломка відеокарти характерна спотвореннями зображення на екрані, або його повною відсутністю. Ремонт відеокарт за складністю технології ремонту можна порівняти з ремонтом материнських плат, хіба що діагностувати причину дещо простіше, так як найчастіше виходить з ладу одна з наступних комплектуючих:

  1. Стабілізатори живлення відеокарти (MOSFET) - якщо відеокарта взагалі не запускається і не розпізнається системою.
  2. Графічний чіп міг відпаяні від текстоліту. Повернути його до попереднього стану може прогрів чіпа або його «перекочування» (перепайка, реболлінг) на спеціалізованому обладнанні. Є «умільці», які прогрівають відеокарти навіть в духовці на кухні, але робити таке категорично не рекомендується, так як відеокарти при прогріванні необхідний дуже точно регульований високотемпературний режим.
  3. Вихід з ладу мікросхем відеопам'яті. Через навантаженого температурного режиму ці компоненти з часом зношуються. Та й обчислювальна навантаження на них вельми і вельми висока.

ремонт моніторів До речі, бувають випадки, коли у відсутності зображення винен монітор. Це можна діагностувати, просто підключивши системний блок до свідомо працює монітора. Не забудьте тільки включити потрібний відеовхід на іншому моніторі. Якщо ж інший монітор працює без проблем, то вам однозначно - в сервіс на ремонт моніторів . У них бувають поломки в блоці живлення, на процесорній платі, може бути пошкоджений шлейф матриці, пробиті елементи інвертора, несправні лампи підсвічування - в будь-якому з цих випадків навіть запчастина дістати проблематично, не те щоб самостійно визначити несправний вузол.

Важливо вміти відрізняти так звані «софтові» помилки від «хардових», тобто помилки програм (які можна легко виправити перевстановлення драйверів або системи) слід відрізняти від помилок через електричної несправності (тут потрібен фізичний ремонт, можливо - з перепайкой і заміною комплектуючих).

Главная Микс Синій екран і інші помилки Windows. Причини і усунення